טיפול בנוירופידבק

מהו טיפול נוירופידבק?

נוירופידבק הוא שיטת טיפול שאיננה פולשנית ואשר מתבססת על גמישות המוח ויכולות הלמידה הטמונות בו, הנוירו פידבק כשמו כן הוא. נוירו – עצבי, ופידבק – משוב.

פעילות תאי העצב במוח מפיקה אותות חשמליים הניתנים למדידה ולהערכה באמצעות חיישנים מיוחדים אשר מונחים על ראשו של המטופל. על ידי למידת דפוסי הפעולה של גלי המוח ניתן להעריך תפקודים של פעילות המוח ולשפר את הפעילות המוחית האופיינית למצבים השונים. טכנולוגיית הנוירופידבק התפתחה בשלושים השנים האחרונות יחד עם ההתקדמות הידע בתחום מדעי המוח והטכנולוגיה המדעית. באמצעותו מחזקים את דפוסי פעילות המוח הרצויים ומעכבים ביטויים לא רצויים. המוח הלומד, יסגל לעצמו דרכים חדשות להשגת מטרות מתבקשות על ידי קבלת משוב מידי בצורת משחק ווידאו, כאשר מתקיימת הפעילות החשמלית הרצויה (כדוגמת, הפחתת חרדה המתאפיינת בגלי מוח מסוג high beta  ).

לסיכום, הנוירופידבק הוא כלי טיפולי רב עוצמה אשר זוכה כיום לתמיכה מחקרית רחבה. יכולתו של כלי טיפולי זה לסייע לאנשים שטיפולים קונבנציונליים (תרופות ופסיכותרפיה) לא צלחו הופכת אותו לאמצעי בעל סגולות ייחודיות. כיום ניתן לטפל באמצעות הנוירופידבק בהפרעת קשב וריכוז, חרדות, אובססיות, דיכאון אימפולסיביות, הפרעת שינה, טיקים ועוד.

חדש בקליניקה שלנו: נוירופידבק מהבית, השירות ניתן למי שמתקשה להגיע למפגשים בגלל מרחק, חוסר בזמן פנוי, או מכול סיבה אחרת. מחויבות ואחריות לאותה רמת האיכות והשירות כפי שניתנת בקליניקה. 

 

המרכז לייעוץ התנהגותי וטיפול במיומנויות חברתיות